CSENDERUNL
Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Wyszukiwanie

Kolej zębata dla piękna Karkonoszy

Góry Izerskie

Kolej zębata Tanvald - Kořenov to najbardziej stroma kolej zębata w Czechach. Jazda kołem zębatym jest jednym z ulubionych celów wycieczek o każdej porze roku.
 
 
Trasa prowadzi przez Góry Izerskie i Karkonosze do polskiej Poręby Sklářská i oferuje piękne widoki na przyrodę tych gór. W budynku stacji kolejowej Kořenov, na wysokości 700 m npm, znajduje się Muzeum Kolei Zębatej, które opisuje historię i specyfikę funkcjonowania tej linii. W muzeum znajdują się fotografie ilustrujące historię toru, modele regałów oraz drobne eksponaty związane z tym wyjątkowym zabytkiem techniki. Historyczne zestawy i lokomotywy regularnie opuszczają tory, a przez cały rok odbywają się na torze różne imprezy towarzyszące. Każdego roku na sezon letni dla kolei Tanvald przygotowywane są nostalgiczne przejażdżki (www.zubacka.cz). Specjalne pociągi są składane z historycznych pojazdów, a przewodnicy są ubrani w historyczne mundury. Wycieczkę z kołem zębatym można połączyć ze spacerem z Harrachova do wodospadów Mumlavské lub skoczni narciarskich w Harrachovie.
 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load