CSENDERUNL
Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Wyszukiwanie

Dokąd się wybrać z dziećmi? Co na przykład odwiedzić wiewiórki?

Czeski Raj

O tym, że w Czeskim Raju jest mnóstwo pięknych miejsc do odwiedzenia, nie ma żadnych wątpliwości. Ale ponieważ czasem trochę trudno jest pobawić też nasze dzieci, mamy tu świetny pomysł na wycieczkę, na której dzieci rozerwą się i trochę się nauczą. W parku leśnym Štěpánka w miejscowości Mladá Boleslav, w części zwanej „Veverkov“, powstała ścieżka poznawcza dedykowana właśnie dzieciom.
 
 

Przewodnikiem dzieci na ścieżce poznawczej stała się wiewiórka pospolita, która otrzymała imię według lokalizacji ścieżki – Štěpánka. Wiewiórka została wybrana z powodu jej licznego występowania w tym miejscu. 

Krótka przechadzka poprowadzi dzieci do w sumie dziesięciu drewnianych przystanków, na których formą zabawy dowiedzą się informacji o życiu wiewiórek, oraz innych mieszkańców lasu, o drzewach, owocach leśnych, grzybach i ziołach leczniczych. Większość paneli zaprasza do zabawy i nauki oraz rozwiązywania zadań, które mają dzieciom urozmaicić ścieżkę – na niektórych stanowiskach muszą przechodzić po chwiejącej się gałęzi, przechodzić przez zarośla bez dotknięcia lub rzucać szyszkami do celu. Na końcu ścieżki czeka na nie olbrzymia figura wiewiórki i mogą odpocząć w małej drewnianej altance. 

Nie wahaj się więc i wyrusz z dziećmi do przyrody!


 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load