CSENDERUNL
Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Wyszukiwanie

Lučany nad Nisou

Góry Izerskie

Lučany nad Nisou, 468 71

Telefon:+420 483 300 023
E-mail:lucany@lucany.cz
Web:www.lucany.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Lučany nad Nisou leżą w podgórzu Gór Izerskich w bezpośrednim sąsiedztwie miasta Jablonec nad Nisou. Pierwotnie tkacka miejscowość została po raz pierwszy wspomniana w 1623 roku.
 
 

Dzięki surowemu klimatowi, który nie sprzyjał rolnictwu, rozwinęły się w szklarską miejscowość. Największy rozwój produkcji szklarskiej i biżuteryjnej nastąpił w XIX wieku. Chodziło przede wszystkim o surowce szklarskie (szklane pręty i laseczki), w których miejscowość przodowała w całym szklarskim regionie Gór Izerskich. W miejscowości znajdowało się też wiele małych szlifierni i produkowano tu tzw. szklane kamienie służące do biżuterii metalowej.

Również dziś są Lučany ważną miejscowością szklarską orientowaną na produkcję podstawowego surowca szklarskiego, ale również terenami rekreacyjnymi z szeregiem pensjonatów, domków rekreacyjnych i innych obiektów. Tereny te nadają się przede wszystkim do uprawiania narciarstwa, jazdy na rowerach górskich i wypraw turystycznych do pobliskich Gór Izerskich.

 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load