CSENDERUNL
Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Wyszukiwanie

Chotovice

Góry Luzickie

Chotovice, 473 01

Telefon:+420 722 931 062
E-mail:vrba@obecchotovice.cz
Web:www.obecchotovice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Miejscowość Chotovice leży około 1,5 km na południe od miejscowości Nový Bor, w dolinie potoku Chotovický potok. Miejscowość założono na przełomie XIV - XV wieku.
 
 

Lecznicze działanie miejscowej żelazistej wody i torfu skłoniły właściciela parceli, miejscowego gospodarza, do założenia małych łaźni z kilkoma kabinami. Pierwszymi kuracjuszami byli w 1838 roku przeważnie pacjenci z miejscowości Nový Bor. W latach siedemdziesiątych XIX wieku źródło ujęto, a woda była wykorzystywana nie tylko do kąpieli, ale również do picia. Następne zabudowania nadały całemu obiektowi charakter sanatorium i stał się on regionalną placówką leczniczą dla średnio zamożnych gości. Był nim aż do II wojny światowej.

Przy zachodniej granicy miejscowości znajduje się szczyt Chotovický vrch o wysokości 498 m, który bywa też nazywany Lužický vrch. W pobliżu miejscowości leżą dwa rozległe stawy - Janovský i Červený rybník z licznymi źródłami bijącymi w wielu miejscach z torfowego podłoża. Obecność żelazistego podłoża jest widoczna zwłaszcza w okolicy stawu Červený rybník na zabarwieniu źródeł. Okoliczna spokojna przyroda jest idealna do wypraw turystycznych, przejażdżek na rowerze i zbierania grzybów.

 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load