CSENDERUNL
Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Wyszukiwanie

Obwód Kozákovski

Czeski Raj

Trasa wycieczkowa o średnim stopniu trudności (czerwony stopień trudności) na najwyższą górę Českého ráju (Czeskiego Raju) - Kozákov.
 
 

Plan wycieczki:

Z parkingu w Bačovie obok przystanku autobusowego  - 2,5 km czerwoną ścieżką rowerową nr. 4006 - Schronisko Kozákov – 1 km czerwoną ścieżką rowerową nr.  4006, 1,5 km drogą boczną w prawo oraz nieoznakowaną drogą aż do Vrchů, Komárova - 1 km czerwoną ścieżką rowerową nr. 4006 do Bačova.

Długość trasy wycieczkowej: 6 km

Stopień trudności trasy dla wózka mechanicznego: o średnim stopniu trudności
Stopień trudności trasy dla wózka elektrycznego: o średnim stopniu trudności
Trasa wycieczki nadaje się do jazdy z wózkiem dla dzieci: TAK
Paraplegik poradzi sobie bez asystencji.

Opis trasy:

Wyrusz z parkingu w Bačově obok przystanku autobusowego, którego nawierzchnię tworzy gruby asfalt. Czerwoną ścieżką rowerową, która prowadzi drogą asfaltową, podążaj dalej na miejsce widokowe Kozákov. Z parkingu będziesz podjeżdżać pod łagodną górkę a dalej na Ciebie czeka 400 m prosty odcinek prowadzący płaskim terenem oraz ponowny 100 m podjazd pod łagodną górkę. Dalej będzie 200 m długi prosty odcinek prowadzący płaskim terenem, po którym dotrzesz do miejscowości Komárov, skąd droga powadzi pod górkę aż na górę Kozákov (1,8 km). Drogą roztaczają się przepiękne widoki na Karkonosze oraz Góry Izerskie.

Z Kozákova jest piękny widok na cały Czeski Raj, zwłaszcza na ruiny zamku Trosky. Wieża widokowa jest niedostępna dla osób ruchowo niepełnosprawnych, ale przepiękne widoki roztaczają się również z łąk w okolicach schroniska turystycznego.

Drogą kamienistą można dojechać na sam skraj góry, gdzie można spotkać paralotniarzy.

Na Kozákov można dojechać również samochodem. Przed restauracją znajdują się 3 zarezerwowane miejsca dla osób niepełnosprawnych na wózkach.

Z Kozákova będziesz zjeżdżać asfaltową drogą. Z parkingu wyrusz w lewo czerwoną ścieżką rowerową, której pierwszych 100 m tworzy łagodny zjazd a potem już na Ciebie czeka tylko ostry zjazd krętymi drogami (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 1). Po 1,5 km długim zjazdu dotrzesz do skrzyżowania, na którym skręcisz w prawo na drogę o grubej nawierzchni asfaltowej. Droga prowadzi płaskim terenem a miejscami pojawiają się na niej dziury, które są wypełnione grubymi kamieniami (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 2).

Drogą dotrzesz aż do skrzyżowania, z którego jedź w lewo i połączysz się z drogą, którą wcześniej podjeżdżałeś/-aś na górę Kozákov. Droga doprowadzi Cię z powrotem na parking.


 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load