CSENDERUNL
Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Wyszukiwanie

Tajemnicze miejsca Gór Izerskich - pęknięta tama

Góry Izerskie

Do zerwanej tamy na Bílá Desná Josefův Důl, stacja kolejowa - Lesní brána (1 km) - Mariánskohorské boudy - Pęknięta tama (4 km) - fundamenty chaty Krömera - Desná I - kamień upamiętniający katastrofę tamy (9 km) - Desná , pociąg, autobus. Łącznie 10,5 km. Początkowo większe podejście, głównie z pąków Mariánskohorskich. Z tamy można też wygodnie wrócić tą samą drogą do Josefova Důl.
 
 
Z Josefova Důl idziemy przez wieś do skrzyżowania Lesní brána, skąd droga wznosi się stabilnie do samotności Mariánskohorská bouda. Przy zaporze Protržená natrafiamy na krótką ścieżkę kulturalno-dydaktyczną, która przybliża nam przyczyny katastrofy z 1916 roku. W pobliżu wylotu galerii łącznikowej znajduje się znak przypominający dawną chatę Krömera. stał tu w latach 1926–1945. Stąd możemy zejść leśną drogą asfaltową do Desná, gdzie przy moście na Bílá Desná stoi pomnik upamiętniający skutki dawnej katastrofy. Więcej informacji na: www.vilaizerina.cz

Załącznik

  • ikona souboru
 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load