CSENDERUNL
Miasto skalne HruboskalskoMiasto skalne Hruboskalsko

Należą do najbardziej znanych skalnych miast i cechują je olbrzymie wieże sięgające wysokości do 55 m i strome kaniony. 

Bozkovskie jaskinie dolomitowe Bozkovskie jaskinie dolomitowe

Jaskinia, która ma największe podziemne jezioro w Czechach.

Formacja Prachovské skályFormacja Prachovské skály

Rezerwat przyrody Prachovské skály należy do najbardziej znanych terenów Republiki Czeskiej. Jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody w Republice Czeskiej. 

Wyszukiwanie

Browar Nová Paka

Czeski Raj

Pivovarská 400
Nová Paka, 509 01

Telefon:+420 493 721 025
GSM:+420 724 299 968
E-mail:broucek@novopackepivo.cz
kratka@novopackepivo.cz
Web:www.novopackepivo.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Browar produkuje 8 gatunków piwa, których nazwy w wyraźny sposób nawiązują do okolic Novej Paki.
 
 

Po uprzedniej rezerwacji browar można zwiedzać. Wycieczki z przewodnikiem przewidziane są dla grup liczących co najmniej 10 osób.

W warzelni znajduje się restauracja, w której organizowane są różne przyjęcia oraz imprezy prywatne i firmowe, można też skosztować piwa prosto z produkcji. Program takich imprez można uzgodnić indywidualnie.

Tradycje warzenia piwa w Novej Pace sięgają pierwszej połowy XIII wieku, a więc czasów tuż po założeniu miasta. W roku 1870 w celu budowy browaru mieszkańcy Novej Paki założyli towarzystwo akcyjne. Wybrano piękne miejsce na łagodnym wzgórzu i rok później wkopano kamień węgielny. Po kolejnym roku dokończono budowę tego neogotyckiego obiektu, który stał się architektoniczną perłą miasta.

Browar Pivovar Nová Paka, a. s. należy do grupy niewielkich niezależnych browarów. Pod względem zdolności produkcyjnych zalicza się do małych przedsiębiorstw, zaś pod względem jakości wyrobów, która wynika nie tylko ze świetnej jakości surowców, ale przede wszystkim z klasycznego trzystopniowego sposobu produkcji piwa, należy do browarów, których produkty są poszukiwanie nie tylko przez czeskich, ale też zagranicznych klientów. Piwo produkowane jest tradycyjną metodą dolnej fermentacji, ma charakterystyczny głęboki chlebowy smak, odpowiedni stopień nasycenia, złotawy kolor, typową bogatą zbitą pianę, gorzkość i moc.

W 1872 r. nowy browar uwarzył swoją pierwszą warkę piwa - w ten sposób po sześciuset latach wskrzeszono tradycje warzenia piwa w Novej Pace. Cały budynek browaru zachował się w oryginalnym stanie - tak jak został wybudowany, tak stoi do dziś. Wraz z kilkoma innymi małymi browarami ma idealne warunki do kontynuowania oryginalnego sposobu warzenia złotego napoju i oferowania klientom prawdziwego, tradycyjnego czeskiego piwa.

Novopackie piwo spotkać można nie tylko w najbliższej okolicy i Czeskim Raju, ale prawie na całym świecie. Ogromna część produkcji jest bowiem eksportowana za granicę (USA, UE, Korea, Izrael itd.).

Dzięki remontom - przeprowadzanym z wyczuciem i utrzymanym w duchu pierwotnej architektury - możemy zwiedzać browar oraz podziwiać go w takim stanie, w jakim został wybudowany w 1872 roku. Dla wielu turystów stał on się atrakcyjnym celem wycieczek, tę atrakcyjność dodatkowo zwiększa tradycyjność sposobów produkcji tutejszego piwa.

Asortyment: MotoBrouk (piwo bezalkoholowe), Brouček, Kryštof, Kumburák, Granát, Podkrkonošský speciál, Podkrkonošský speciál tmavý (ciemne), Valdštejn, Hemp Valley Beer.

 

Nawigacja

 
Stowarzyszenie Czeski Raj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load