CSENRUPLNL
Bozkovské dolomitové jeskyně (die Höhlen) Bozkovské dolomitové jeskyně (die Höhlen)

Die Höhlen Bozkovské dolomitové jeskyně mit dem größten unterirdischen See in Böhmen.

Prachovské skály (Felsen)Prachovské skály (Felsen)

Das Naturreservat Prachovské skály gehört zu den bekanntesten Gebieten der Tschechischen Republik. Es ist eines der ältesten Naturreservate in der Tschechischen Republik. 

HruboskalskoHruboskalsko

Hruboskalsko gehört zu den bekanntesten Felsenstädten und ist durch die imposanten, bis zu 55 m hohen Türme und steilen Klammen charakteristisch. 

Suche

Rejonem Lomnicka dookoła Tábora

Böhmisches Paradies

Trudna trasa wycieczkowa (czarny stopień trudności) doprowadzi Cię do okolic Lomnice nad Popelkou. Odwiedź górę Tábor oraz znaną Wieżę Allaina.
 
 

Plan wycieczki:

Z Tábora – 1 km zieloną ścieżką rowerową, drogą boczną prowadzącą na drogę leśną – 1 km niebieskim szlakiem turystycznym do Wieży Allaina – 1 km niebieskim szlakiem turystycznym do Hůrky – 0,5 km żółtym szlakiem turystycznym nad jeziorko pod Táborem i do źródła rzeki Cidliny - 0,5 km nieoznakowaną drogą na Košov – 2 km czerwonym szlakiem turystycznym na Tábor.

Długość trasy wycieczkowej: 6 km

Stopień trudności trasy dla wózka mechanicznego: trudna trasa wycieczkowa, wymagająca asystencję
Stopień trudności trasy dla wózka elektrycznego: trudna trasa wycieczkowa, wymagająca asystencję
Trasa wycieczki nadaje się do jazdy z wózkiem dla dzieci:   TAK
Trasę polecamy pokonywać kiedy jest sucho!

Opis trasy:

Na początku trasy wycieczkowej nie znajduje się żaden parking z miejscami zarezerwowanymi dla osób niepełnosprawnych z wózkami, ale bez problemów można znaleźć miejsce odpowiednie do parkowania. Nawierzchnia drogi tworzona jest żwirem. Zieloną ścieżką rowerową wyrusz w kierunku Košova aż dojedziesz do bocznej drogi leśnej (w lewo). Na drzewie można znaleźć drogowskaz wskazujący kierunek do Wieży Allaina.

Niebieskim szlakiem turystycznym dotrzesz aż do Wieży Allaina. Od wieży jedź dalej drogą kamienistą (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 1) na rozdroże, z którego podążaj dalej żółtym szlakiem turystycznym w kierunku Košova. Dojedziesz aż na rozdroże pod Wieżą Allaina i na nim skręć w prawo na drogę leśną, po której prowadzi żółty szlak turystyczny.

Potem na Ciebie czeka 300 m podjazd pod łagodną górkę, dalej łagodny zjazd nad jeziorko pod Táborem i do źródeł rzeki Cidliny. Od jeziorka trzeba ponownie podjechać pod łagodną górkę, z której prowadzi droga z dużymi kamieniami.

Leśna droga następnie przechodzi na trawiastą drogę łąkową (krytyczne miejsce – Zdjęcie nr. 2), która jest w czasie suszy dobrze przejezdna. Po 300 m dotrzesz do drogi asfaltowej, która doprowadzi Cię do Košova.

Czerwonym kamienistym szlakiem turystycznym następnie jedź w kierunku Tábora aż na rozdroże, z którego jedź dalej prosto czerwonym szlakiem turystycznym prowadzącym płaskim terenem, aż podjedziesz bardziej stromą górką do Krzyża Allaina. Stamtąd czeka na Ciebie następny 1km długi podjazd prowadzący czerwonym szlakiem, tym razem pod łagodną górkę. Znajdziesz się ponownie na Táboře, gdzie możesz odświeżyć się w kiosku lub w restauracji z WC przystosowanym do potrzeb osób ruchowo niepełnosprawnych.


 

Navigation

 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load