ENDERUPLNL

Pacltův drahokam - putování Turnovem

Český ráj

Vydejte se do ulic Turnova s hrou Skryté příběhy a objevte poklad spolu s hledačem drahých kamenů a dobrodruhem Čeňkem Pacltem. Trasa je dlouhá 2,5 kilometru a dozvíte se na ní řadu zajímavostí nejen o turnovském rodákovi Čeňkovi Pacltovi, který jako první Čech procestoval všechny obydlené světadíly, ale také o místní tradici kamenářství a šperkařství.
 
 

Trasa vede od kostela Narození Panny Marie na náměstí Českého ráje a pak ke kostelu svatého Mikuláše. Odtud kolem Muzea Českého ráje a Střední uměleckoprůmyslové školy do Metelkových sadů. Cestou na Vás čekají dvě dětská hřiště. Na trase naleznete i tři z tabulí naučné stezky pojmenované "Kamenářská stezka, významné osobnosti Turnova."

Skryté příběhy jsou mobilní aplikace určená rodinám s dětmi, ve které najdete výletní trasy spojené s pátrací hrou. Díky venkovní hře Skryté příběhy poznáte nejen nová zajímavá místa, ale navíc můžete cestovat v čase a udělat z rodinného výletu či procházky neobyčejné dobrodružství. Hra je určena především dětem od 6 do 13 let, ale pobaví i dospělé.

Odkazy na možnosti stažení aplikace najdete na www.skrytepribehy.cz.


 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load