ENDERUPLNL

Novotný Glass studio

Lužické hory

T. G. Masaryka 805
Nový Bor, 473 01

GSM:+420 775 020 569
E-mail:studio@novotnyglass.cz
info@novotnyglass.cz
Web:www.novotnyglass.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Novotný Glass Studio je malá rodinná sklárna nacházející se ve sklářském městě Nový Bor.
 
 

Novotny Glass Centrum vybudoval světoznámý sklářský mistr Petr Novotný, když dle návrhu architekta Bořka Šípka přestavěl někdejší mateřskou školku na areál spojující přes skleněnou stěnu sklárnu s restaurací Huť (dříve Restaurant Ajeto) a muzeem moderního skla. Pod studiem se dále nachází brusírna a dílny, kde vzniká sklářské nářadí značky Novotný. Součástí areálu je i sklářská galerie s prodejem užitkového i uměleckého skla.

Novotny Glass Centrum nabízí návštěvníkům hned dva možné pohledy na práci sklářů při tradiční ruční výrobě.

Od úterý do soboty mezi 9-17 lze navštívit Novotny Glass Muzeum, kde krom dvou pater plných skleněných děl z celého světa (jedno se věnuje sklářským sympoziím IGS) můžete pozorovat dění na huti (Novotny Glass Studio) z ochozu nad hutí a dostat od průvodce výklad o výrobě skla.
Každý den od 11 hodin je pak možné navštívit i vyhlášenou restauraci Huť a dívat se na práci na huti přes skleněnou stěnu při dobrém jídle a pití. 

Ve stejném čase jako muzeum lze pak zdarma navštívit prodejnu (Novotny Glass Gallery), kde najdete unikátní umělecká díla, ale i skleničky, svícny, popelníky a jiné drobnosti, kterými můžete potěšit sebe či své blízké a zároveň tak podpořit české sklářství.

 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load