ENDERUPLNL

Vodník! A říká mi Fando

Český ráj

Podtrosecká údolí. Malý ráj pod zříceninou hradu Trosky, ve kterém se nachází soustava osmi rybníků. Ráj, který učaroval nejen režisérům a hercům. Očaruje i vás. Prostě Český ráj!
 
 

Rybník Vidlák

„Vodník! A říká mi Fando.“ Vodník alias děda (Josef Karlík) malého Vaška z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny se málem srazí s pošťákem Fandou (Petr Nárožný) u rybníku Vidlák. Ten nakonec skončí i s babetou v rybníku. Rybník Vidlák leží na důležité křižovatce turistických cest s možností občerstvení, táboření i koupání.

Rybník Věžák

Vybavujete si scénu, kdy se mamince (Jana Preissová) rozlije úsměv na tváři, když zjistí, jakou kulisu skýtá výhled za dědovou chalupou? Teda jen do doby, než u ní uvidí malého Vaška (Tomáš Holý) s Lubošem (František Němec). „Já nechci do Krkonoš a ty mě přivedeš sem, kde přímo před chalupou trčí z vody takováhle skála“. A kde že je ono místo? U rybníku Věžák, který v létě láká ke koupání. Maminka sice vydá zákaz lezení na skálu za rybníkem, ale kdyby jen věděla….Samotná chalupa ale na louce u rybníka nestojí, tu si vybrali filmaři v Dobšicích u Jičína.

Podsemínský mlýn

„A támhle je skála! A tamdle taky“. Právě takhle se Vašek užasle diví, když jedou poprvé s Lubošem na nákup do nedaleké vesnice. V jedné ze scén přejíždí přes kamenný most, který se nachází u Podsemínského mlýna. Ostatně film Jak dostat tatínka do polepšovny není jediným filmem, kde si most „zahrál“ důležitou roli. Objevil se i v pohádce O uloupené divožence a ve filmu Kletba bratří Grimmů s Mattem Damonem a Heathem Ledgerem.

Trosky

Zřícenina hradu Trosky – symbol Českého ráje. Aby ne! Kromě toho, že je hrad sám o sobě symbolem, posloužil jako kulisa pro několik dětských filmů a pohádek. Svoji impozantnost ukázal ve filmu Pohlaď kočce uši a o svou lásku k Večernici zde bojoval princ Velen s Mrakomorem v pohádce Princ a Večernice.


 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load