ENDERUPLNL

Černohorská rašeliniště

Krkonoše

Černohorská rašeliniště jsou tipem na výlet, kde budete okouzleni krásnou přírodou a pohledem na vzácnou květenu, kde se nadechnete svěžího horského vzduchu a kde uslyšíte pouze zpěv ptáků. Rašeliništěm vede 3,5 km dlouhá naučná stezka, jejíž součástí je i vyhlídková věž s krásným výhledem na centrální rašelinnou louku.
 
 

Přírodní rezervace Černohorské rašeliniště je největším rašeliništěm lesního typu v Krkonoších. Jeho rozloha činí 66 ha a stáří se odhaduje na 6000 let. Najdete ho v sedle mezi Černou a Světlou horou v pramenné oblasti Černohorského potoka u Jánských Lázní.

Prohlídková naučná stezka začíná u stanice lanovky a končí u Pardubických bud. Cestou uvidíte mnoho vzácných rostlin, jakými jsou např. blatnice bahenní, šícha obojpohlavná, ostřice mokřadní a mnoho dalších.

Zdejší naučnou stezkou vás provede šest informačních tabulí. U vyhlídkové věže se dokonce leskne hladina malého jezírka. Další pěknou vyhlídkou je Hubertova vyhlídka v severní části naučné stezky, z níž se otevírají krásné výhledy na Sněžku, Studniční horu, Luční horu a řadu dalších krkonošských vrcholů.

Cesta naučnou stezkou Černohorská rašeliniště vede po dřevěných chodnících a dá se dobře absolvovat i s malými dětmi.  

 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load