ENDERUPLNL

Z Lomnice do Košťálova a přes Končiny a zpět

Český ráj

Středně náročný výlet s délkou 30 km. Okruh vede z Lomnice do Košťálova a zpět do Lomnice.
 
 

Lomnice nad Popelkou – Košťálov (4174 – 10,6 km) – Podkamínky (4174 – 10,6 km) – Nad Kundraticemi (4175 – 16,1 km) – Končiny (4171 – 18,4 km) – Nová Ves nad Popelkou (26,2 km) – Lomnice nad Popelkou (30,1 km)


MAPA

LOMNICE NAD POPELKOU 

Město Lomnice nad Popelkou leží v širokém úvalu říčky Popelky, který tvoří předěl mezi Českým rájem a Podkrkonoším. Pro město jsou typické stavby lidové architektury, které najdete zejména v malebné památkové rezervaci Karlov. V zámku, který naposled patřil rodu Rohanů, je dnes knihovna a sály pro společenské akce. Město se proslavilo plátenickou výrobou a počátkem 19. století zde započala výroba proslulých lomnických sucharů a oplatek. Lomnice nad Popelkou je tradičním místem turistiky a lyžařského sportu. V okolí jsou upravované běžecké tratě (Lomnická lyžařská magistrála), dva lyžařské vleky a skokanské můstky. Na lomnickém náměstí sídlí muzeum a turistické informační centrum a město nabízí možnost ubytování, stravování a nákupu.

KOŠŤÁLOV

Obec v údolí říčky Olešky je křižovatkou tras do Krkonoš a Českého ráje. V obci se nachází gotický kostel sv. Jakuba a mohutná lípa velkolistá, zvaná Grafkova, s obvodem kmene 6,2 m. K výraznému rozvoji obce došlo před 100 lety zakládáním textilních továren. Pod zaniklým hradem můžete navštívit hezké koupaliště.

NOVÁ VES NAD POPELKOU

V obci najdete původně gotický kostel s pozdně gotickou sochou Madony z počátku 16. století. Nachází se zde také řada cenných staveb lidové architektury. Vlaková zastávka.

Nová Ves nad Popelkou

Přístupnost pro nevidomé - brailovo písmo: wellness využití (zánaly, vířivka, masáže atd)

Koupaliště Košťálov
Karlov, Lomnice nad Popelkou
Městské muzeum a galerie Lomnice nad Popelkou
Nová Ves
Dolní Nová Ves čp. 2
zámek Lomnice nad Popelkou
Nová Ves
Lomnicko
Památková rezervace Karlov, autor: Pavla Bičíková
 
 

Navigace

 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Kontakty
 |  Intraweb
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load